Óriási pofon Magyar Péter házi sajtójának: kíméletlenül helyretették a Kontrollt

Miközben a világ Ferenc pápa örökségét méltatta, a Kontroll.hu és Magyar Péter az egyházfő búcsúztatását is a magyar belpolitika eszközévé tette.

A Transzparens Újságért Alapítvány arra volt kíváncsi, mennyire uralja a kontroll.hu tematikáját és a narratívákat Magyar Péter személye.
Dunába lökés, kivonulás a stúdióból, fenyegetőzés, és „Mennyi az idő, Marci?” – ki ne ismerné Magyar Péter újságírókkal szembeni vállalhatatlan viselkedését. Érdemes átgondolni, hogy milyen lehet a pártelnöknek kedves médiamodell, amelyikhez tudna kevésbé ellenségesen viszonyulni.
„Valószínűleg a kontroll.hu lehet a példaadó, ezért gondoljuk tanulságosnak megvizsgálni hogyan működik és milyen tartalmakat közöl a portál” – írja a Transzparens Újságért Alapítvány, mely arra volt kíváncsi: mennyire uralja a tematikát és a narratívákat Magyar Péter személye.
Ezt is ajánljuk a témában
Miközben a világ Ferenc pápa örökségét méltatta, a Kontroll.hu és Magyar Péter az egyházfő búcsúztatását is a magyar belpolitika eszközévé tette.
A statisztikák önmagukért beszélnek: kiderült, hogy a Kontroll.hu oldalon az utóbbi hetekben Magyar Péter a megjelent anyagok mintegy 20-25 százalékában szerepel hangsúlyosan, és további cikkek 10-15 százalékában legalább említés szintjén előfordul.
Összesen tehát a felület 30-40 százaléka szól (így vagy úgy) a pártelnökről.
Az alapítvány azt is megvizsgálta, a Tisza Párthoz tartozó más politikusok – például Bodrozsán Alexandra vagy Tóth Endre – hányszor fordulnak elő, hiszen egy pártlap alkalmasint alkalmas arra, hogy bemutassa a párt politikusait. De nem.
A Tisza Párt politikusai, mintha nem is léteznének, alig-alig fordulnak elő a cikkekben.
A Transzparens Újságírásért Alapítvány aláhúzza:
„a Kontroll.hu cikkeinek témái közül teljességgel hiányzik a Tisza Pártot, netán a pártelnököt illető árnyalás vagy politikai dilemmák felvillantása, talán az utóbbi miatt találhattuk azt, hogy nem nagyon foglalkoznak a párt programjának részletes bemutatásával vagy bonyolultabb politikai kérdések felvetésével, mintha attól tartanának, hogy racionális elemek felbukkanása összezavarná az olvasók hitét.”
Fotó: Balint Szentgallay / NurPhoto / NurPhoto via AFP